Battlefield Vietnam Technika 1.díl

31. března 2010 v 14:20 | Honza |  Battlefield 1942 Vietnam

Vrtulníky


Americké:


Chinook
Vrtulník CH 47 Chinook
provádí pro americkou armádu zvedání těžkých nákladů. Když přepravuje tanky a další těžká vozidla na místa nejurputnějších bojů ve válce a z nich, provádějí jeho krytí dva kulomety M60 namontované ve dveřích a na rampě namontovaný kulomet M60D.


Útočný vrtulník
Útočný vrtulník byl ofenzívním dopravním prostředkem, který mohl rovněž dopravovat materiál. Byl vybaven dvěma odpalovacími zařízeními řízených střel, dvěma automatickými děly M124 a na přídi namontovaným granátometem M5 ráže 40 mm. S touto výzbrojí dokázal způsobit na bojišti velkou spoušť.

Dopravní vrtulník
Dopravní vrtulník byl v průběhu vietnamské války tažným koněm americké armády. Rychle dopravoval jednotky a vozidla na bojiště a z něj, obvykle pod těžkou palbou nepřítele. Na svoji obranu byl vybaven dvěma interními kulomety M60, z nichž každý obsahuje 500 nábojů.


Vietnamské:


Mi 8
Mi 8 je útočný vrtulník jakož i vrtulník pro dopravu vojska. Je to v zásadě konvertovaný civilní dopravní vrtulník a tudíž není tak silně pancéřován ani není tak hbitý jako jeho americký protějšek. Avšak s jeho čtyřmi dodatečně namontovanými raketomety jej nelze brát na lehkou váhu.

Nákladní Mi 8
Tento všestranný dopravní prostředek může přepravovat najednou až šest vojáků a současně zásobovat jednotky na zemi. Jeho zadní dveře byly odstraněny, což umožňuje cestujícím provádět krycí palbu vrtulníku svými ručními zbraněmi.

Celkem bude 5 dílů.

Těšte se na další díl.

 ruzza.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama