Battlefield Vietnam Technika 3.díl

2. dubna 2010 v 8:00 | Honza |  Battlefield 1942 Vietnam

Vozidla a tankyVietnamské:


BM21
Tento velký nákladní automobil veze mocnou zbraň: vícenásobný raketomet. Dokáže rychle spouštět na cíl palebnou přehradu řízených střel v rámci svého poněkud omezeného dostřelu. Může rovněž táhnout za sebou dělostřelecký kanon a připravit tak smrtonosný kombinovaný útok.


BTBTR 60 je obojživelné vozidlo pro dopravu jednotek s kulometem namontovaným na střeše a dvěma poklopy pro ozbrojené cestující. Připojíme-li řidiče a dva chráněné cestující, může BTR 60 vézt do bitvy celkem šest cestujících po souši či po vodě.

PT-76
Další tank s hlavním dělem (76 mm), souosým kulometem a na střeše namontovaným kulometem. PT-76 se od ostatních tanků na bojišti odlišuje tím, že je obojživelný. Tato všestrannost vynahrazuje jeho relativně lehké pancéřování a pomalou rychlost.

T-54
Sovětský tank T-54 je střední tank, který svou velikostí zapadá někam mezi tanky Sheridan a Patton. Stejně jako tyto americké tanky představuje T-54 trojnásobnou hrozbu se svým hlavním dělem ráže 100 mm, souosým kulometem a na střeše namontovaným kulometem. Je stabilnější a více pancéřovaný než Sheridan, ale jeho konstrukce není tak moderní jako konstrukce tanku Patton.
UAZ 469
UAZ 469 je odpovědí NVA na bojové vozidlo MUTT. Uveze řidiče, cestujícího na předním sedadle a střelce. Avšak místo odpalovacího zařízení řízených střel má na zadní části namontovaný konvenční kulomet.
Vespa
Základní jednostopé vozidlo dobré pro pohyb dvou cestujících po bojišti. Jak řidič, tak cestující jsou zcela nekryti, ale cestující může střílet ze své ruční zbraně a tak zajistit trochu ochrany.
ZSU 57 2
Dvě velká protiletadlová děla namířená k obloze činí z tohoto tanku pohromu nepřátelského letectva. Řidič je velice dobře chráněn, ale nemůže střílet z žádné zbraně. Střelec protiletadlového děla je nekrytý, ale třetí voják venku mu může poskytovat krycí palbu z ručních zbraní.


Americké:


M110
Tento tvrdý chlapík je v základě osmipalcový (203,20 mm) houfnicový dělostřelecký kanon na kolech. Jako takový není příliš rychlý ani ovladatelný a jak řidič, tak střelec jsou zcela nechránění, ale dokáže uštědřit pořádnou ránu.

M113
M113 je pásové vozidlo s lehkým pancéřováním, což jej činí odolným a stabilním v různých druzích terénu. Uveze až šest pasažérů, přičemž střelec na střeše poskytuje krycí palbu, když veze raněné vojáky pryč z bojiště.

MUTT
Ačkoliv MUTT na první pohled vypadá jako jednoduchý hlídkový dopravní prostředek, bližší prohlídka odkryje jeho tajnou zbraň: na zadní části namontované odpalovací zařízení řízených střel. Toto rychlé, hbité bojové vozidlo dokáže spěchat do akce, zasypat nepřítele a spěchat rychle pryč.

Patton
I když je tank M4A83 Patton tankem střední velikosti, je nejtěžším tankem v této válce. Stejně jako Sheridan má horní pancéřovou věž s kulometem M240 a hlavní věž s velkým dělem a souosým kulometem MG ráže 7,62 mm. Velké dělo na tanku Patton má však ráži pouze 90 mm ve srovnání s Sheridanovým dělem ráže 152 mm.

Sheridan
Ačkoliv není silně vyzbrojen, představuje tank Sheridan přesto sílu, se kterou je nutno počítat. Na svoji velikost je lehký a na své hlavní střelecké otočné věži má výkonné dělo ráže 152 mm. Jak hlavní střelecká věž, na které je rovněž namontován souosý kulomet MG ráže 7,62 mm, tak horní pancéřová věž s kulometem M240 se mohou otáčet o 360 stupňů.

zdroj: ruzza.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama