Battlefield 2142 Mapy 1.díl

2. května 2010 v 8:00 | Honza |  Battlefield 2142

Evropské mapyBelgrade


V únoru 2140 prošly II. a X. divize PAC Srbskem a zahnaly 9. obrněný sbor EU do pasti v srdci Bělehradu. Únikovou cestu jednotkám EU blokovala masívní ledová zeď, ale přesto se vojáci chrabře bránili, inspirováni generálem Emilem Nikoličem. V březnu dorazila Severní velící skupina PAC z nedávno dobytého Bulharska. Vedeny rychlou klínovou formací mechů T-39 Bogatyr, napadly posílené jednotky PAC východní křídlo vojska EU a donutily je vzdát se. Jakmile armáda PAC získala kontrolu nad východní Evropou, obrátila svou pozornost na ústřední velení EU v Berlíně.

http://battlefield.vokr.com/pictures/mapy/bf2142/belgrade.jpg


Cerbere Landing
V roce 2142 bylo Cerbere Landing poslední opevnění EU na evropském kontinentu. Tento přístav fungoval jako hlavní obranná centrála pro operace EU v severní středomořské oblasti. Generál armády PAC, Jurij Vladomirovič, dostal za úkol přístav zabrat. K vniknutí do města použil komando vybavené novou optickou kamufláží IT-33. Komando pak sabotovalo obranné mechanismy města a umožnilo tak generálovi přistát s jeho jednotkami v hlavním doku. Vojácí se tak střetli s Pekelnou brigádou, špičkovou pěchotní jednotkou EU, která město bránila. Nastal boj, který byl označen za nejdivočejší a nejnákladnější bitvu celé studené války.

http://battlefield.vokr.com/pictures/mapy/bf2142/cerbere.jpg


Fall of Berlin
10.6.2140 se patnáct letek bojových vrtulníků PAC pustilo do útoku k ovládnutí oblohy nad východním Německem v rámci operace Hrom. Jejich vítězství umožnilo Titánům PAC vysadit celé regimenty Severní velící skupiny přímo za Braniborskou linií EU. Expediční armáda EU byla obklíčena a rychle kapitulovala. Cesta k Berlínu byla volná. 15.8.2140 zahájilo vojsko PAC plný útok na město. Po dvou měsících intenzivních bojů Berlín padl. Zbytek armády EU ustoupil do Francie, kde se později pokusil o poslední obranný akt před kompletní evakuací do Afriky.

http://battlefield.vokr.com/pictures/mapy/bf2142/berlin.jpg


Minsk
Studená válka začala v říjnu 2139 koordinovanou invazí jednotek PAC z Perského zálivu do Baltického moře. V listopadu, jako součást Operace Canute, 3 prapory vedeny generálem Arakidem Petrovem vstoupili do Minsku, klíčového centra EU v Severní Evropě. 2. regiment EU pod vedením Kriega Panzera těžce bránil Minsk po dobu čtyř měsíců. Poté se elitním jednotkám PAC podařilo prorazit skrz jižní svah, což vedlo k ústupu jednotek EU. Boj o Minsk se navždy zapíše do dějin co by první bitva, ve které byli použiti vojenští Titáni.

http://battlefield.vokr.com/pictures/mapy/bf2142/minsk.jpg

Verdun 
Na konci roku 2140 okupovala vojska PAC většinu Evropy, ale ještě před sebou měla výzvu ovládnutí oblasti Středozemního moře. Severní Francie představovala klíčový strategický průchod. Vzhledem k ledové zdi, která postoupila až k 49. rovnoběžce, byl tento průchod velmi těsný. Armáda PAC se dopracovala do Lorraine, kde se utakala s malou, ale odolávající skupinou EU, která ovládala část Maginotské zdi ve Verdunu. Hlavní bitevní tank T-8 Tiger se statečně držel proti novějšímu vznášedlovému tanku typ 21 Nekomata, takže se jednotkám EU podařilo udržet pozici téměř měsíc.

http://battlefield.vokr.com/pictures/mapy/bf2142/verdun.jpg


Další díl tedy Africké mapy: 5.4.2010
Zdroj: Battlefield.Vokr.com
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama